Anställda medarbetare

Här hittar du kontaktuppgifter till anställda medarbetare på Nationellt kunskapscenter för dövblindfrågor.

Kvinna i 50-årsåldern med kort, lite grått hår. Snedlugg. Runda, nästan osynliga glasögon. Leende med huvudet lite på sned. Foto.

Helene Engh

Verksamhetschef

Mobil: 0725-35 84 22
E-post: helene.engh@nkcdb.se

Kvinna med brunt axellångt, lite vågigt hår. Hon har rundade glasögon med gråa bågar och bär en mörk blus med vita prickar. Foto.

Caroline Lindström

Biträdande verksamhetschef/specialpedagog

Mobil: 0725-51 25 24
E-post: caroline.lindstrom@nkcdb.se

Karen Catalán

Administratör

Mobil: 0761-06 02 57
E-post: karen.catalan@nkcdb.se

Kvinna 50+ med bruna glasögon, kort mellanblont hår och gråblå ögon. Hon bär en mönstrad blå vit blus. Foto.

Monika Estenberger

Pedagog

Mobil: 070-542 36 74
E-post: monika.estenberger@nkcdb.se

Porträttfoto: Linda Eriksson, medarbetare Nkcdb.

Linda Eriksson

Pedagog

Mobil: 0761-36 76 14
E-post: linda.eriksson@nkcdb.se

Porträttfoto: Karin Jönsson, konsult Nkcdb.

Karin Jönsson

Samordnare teknik och hjälpmedel

Mobil: 0730-69 53 62
E-post:
karin.jonsson@nkcdb.se

Porträttfoto: Moa Wahlqvist, medarbetare Nkcdb.

Moa Wahlqvist

FoU-samordnare

Mobil: 070-218 24 80
E-post: moa.wahlqvist@nkcdb.se

Kvinna i 40-årsåldern med långt hår i mittbena med ljusa slingor, ljusa glasögon och blå skjorta. Hon tittar in i kameran och småler. Foto.

Sofia Hansdotter

Leg. psykolog

Mobil: 0730-56 44 08
E-post: sofia.hansdotter@nkcdb.se

Emma Varga

Kurator

Mobil: 0765 – 34 66 33
E-post: emma.varga@nkcdb.se